Největší synchro rodina v Praze

Krasobruslení Praha má od sezóny 2021/2022 již 6 týmů různých závodních kategorií. V současné době máme pod svými křídly kromě přípravky tyto týmy — MINNIES v kategorii nejmladší žactvo, tým MELODIA v kategorii žactvo, Mixed Age tým EUPHORIA, masters tým ICE CHICAS a v neposlední řadě velmi úspěšné reprezentační týmy juniorské a seniorské kategorie HARMONIA a OLYMPIA. Všechny týmy absolvují ucelenou sportovní přípravu, od fyzických testů, přes klasický balet až po náročné technické tréninky na ledě. V synchronizovaném bruslení nejde ale jen o techniku a individuální schopnosti, ale také o spolupráci, empatii a týmového ducha.

Nabíráme krasobruslařky a krasobruslaře všech věkových kategorií!

Zúčastni se náboru do synchra! Právě začíná příprava na novou sezónu, a proto je ideální příležitost začít se skupinovým bruslením právě teď! Ideální věk, kdy začít s krasobruslením, je 5-7 let. Základy bruslení se u nás naučí každý, ale hledáme především ty děti, které se budou chtít tomuto sportu věnovat naplno a budou mít pro něj vhodné předpoklady. Je možné k nám přihlásit jak děti, které již základy mají, např. ve věku 8-11 let a chtěly by se krasobruslení věnovat týmově a ne jako sólisté, ale i úplně začínající bruslaře od 4 let. Vyzkoušet synchronizované bruslení je u nás možné v průběhu celé sezóny.

Aktuálně je otevřený nábor především do juniorského a seniorského týmu, kam přijímáme již zkušené bruslařky a bruslaře ve věku od 13 do 27 let ovládající dobře skluzovou techniku, prvky volné jízdy, základní skoky a piruety. Juniorský tým HARMONIA se ve světě rozhodně neztrácí, obsadil neuvěřitelné 11. místo na MS ve francouzském Angers v březnu 2023. Seniorský tým OLYMPIA reprezentoval letos ČR na mistrovství světa v americkém Lake Placid a obsadil úžasnou 14. pozici! Olympia předešlý rok získala nejlepší umístění v historii českého synchra, a to 9. místo na MS. 

Staň se součástí české repre a přidej se k nám! 

16 - 28 let

Historicky nejúspěšnější seniorský tým v České republice!

Tým Olympia úspěšně reprezentuje ČR na mistrovství světa již od roku 2007. V dubnu 2022 se podařilo Olympii probojovat do TOP 10 a obsadila neuvěřitelnou 9. příčku. 

Tým pravidelně spolupracuje s finskými trenérkami na přípravě svých jízd. Ani letos tomu nebude jinak a tým se už začíná chystat na skladbu svých programů pro příští sezónu 2022/2023. Olympia se pravidelně účastní také mezinárodních závodů a všech českých soutěží. Do týmu je možné se připojit kdykoliv v sezóně, avšak ideální čas je v průběhu května a června, kdy probíhá základní příprava pro celou sezónu. Hlavními trenérkami týmu jsou Kateřina Urbanová a Jitka Mokrá, choreografkou je uznávaná tanečnice Fanny Barroquerre. 

13 - 19 let

Náš juniorský tým má za sebou teprve druhou závodní sezónu a už má za sebou účast na dvou mistrovstvích světa! I přes covidovou pauzu se podařilo tým dostatečně připravit a vybojovat nominaci na MS, které se konalo v rakouském Innsbrucku v březnu 2022. Ze závodu si tým odvezl krásnou 14. příčku a dostal se tak do světové top 15! Stejně jako seniorská Olympie spolupracuje s finskými trenérkami a má plnohodnotnou přípravu jak na suchu, tak na ledě. V týmu jsou bruslařky ve věku od 12 do 19 let. Hlavní trenérkou týmu je Kateřina Urbanová. 

12 - 28 let

Spousta holek, jedna duše!

Euphoria závodí v kategorii Mixed Age. V týmu jsou děvčata v rozmezí 12-22 let, tedy juniorského i seniorského věku, a ačkoliv se to nemusí z pohledu věkových rozdílů zdát, pojí je silné přátelství a skvělá spolupráce. Euphoria má tréninky 3x týdně, zapojuje se stejně jako Olympia do všech soustředění a fyzických i tanečních cvičení. Bruslařky z Euphorie, které dobře ovládají techniku bruslení, také připravujeme na možný přesun do seniorské kategorie. Snažíme se k tomu vést děti již od jejich vstupu do týmu Minnies. Propojení stejné bruslařské techniky a citu pro synchronizaci je to, na co se zaměřujeme především.

10 - 14 let

Nejnovější člen naší synchro rodiny!

Tým Melodia vznikl z našich nejmenších Minnies. Jsme nesmírně rádi, že se k nim přidalo i mnoho sólových bruslařů, kteří chtěli ve sportu pokračovat a sdílet přitom radost v týmu. Melodia má za sebou první závodní sezónu, kterou tým úspěšně zvládl i na mezinárodní úrovni. Bruslaři jsou ve věku od 10 do 15 let. Stejně jako ostatní týmy absolvují baletní, choreografickou i fyzickou přípravu na suchu. Hlavní trenérkou týmu je Jitka Mokrá, která je zároveň manažerkou celého Krasobruslení Praha. 

6 - 11 let

Sport a zábava spojené v jedno! Věřte, že si děti v synchru užijí mnoho zábavy!

V týmu Minnies vychováváme především krasobruslařky a krasobruslaře ve věku od 6 let, kteří budou pokračovat v synchronizovaném bruslení do vyšších kategorií dle svého věku. Rozvíjíme bruslařské dovednosti dětí tak, aby byly schopné bruslit samostatně, zároveň je učíme prvkům synchronizovaného bruslení a v neposlední řadě v nich rozvíjíme týmového „hráče“. Tým letos zažil svou první sezónu se závodní jízdou a hned posbíral několik medailí, včetně těch nejcennějších!

od 21 let

Ač dospělí, stále v plném sportovním nasazení!

Tým Ice Chicas závodí v kategorii Masters a do naší synchro rodiny se přidal před 3 lety. Jedná se o kategorii dospělých bruslařů, kteří se v minulosti krasobruslení věnovali. Většinová část Ice Chicas jsou bývalé členky úspěšného seniorského týmu Olympia. Není tedy divu, že holky, ačkoliv jsou to většinou už maminky, sbírají na závodech cenné kovy! V sezóně 2021/2022 si získal všechny diváky díky energickému kankánu, co nás asi čeká v příští sezóně?

3-10 let

Máte děti ve věku od 5 do 7 let a hledáte pro ně ideální týmový sport? Krasobruslení patří mezi jedinečné sporty, kde se kloubí gymnastika, balet, bruslení a mnoho dalšího. Díky bruslení v týmu se také děti učí vzájemné toleranci a zažijí více emocí, než při sólových sportech. Děti mají průpravu jak na ledě, tak na suchu. Jedná se o workout, balet, kompenzační cvičení i tanec. K tomu se na ledě naučí správné technice bruslení, základní piruety a skoky a také princip synchronizovaného bruslení. Vše pod vedením zkušených licencovaných trenérů. Věříme, že právě tento sport je ten pravý pro vaše děti!